- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci zabezpieczyli 35 woreczków z marihuaną

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach dokonali kontroli osobowego peugeota. Okazało się, że 19-latek kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mundurowi w kontrolowanym samochodzie zabezpieczyli ponad 39 gramów marihuany. 

 

23 października po godzinie 15 przy jednej z ulic w Szamotułach miejscowi policjanci zauważyli osobowego peugeota, w którym siedzieli młodzi ludzie. Na widok radiowozu pasażerowie auta zaczęli się nerwowo zachowywać, mundurowi nabrali podejrzeń i postanowili skontrolować pojazd.

 

Kierujący pojazdem 19-letni mieszkaniec Szamotuł w trakcie kontroli unikał kontaktu wzrokowego z policjantami. Mundurowi dokładnie sprawdzili wnętrze pojazdu oraz przeszukali kierowcę i pasażera auta. W schowku pojazdu policjanci znaleźli 35 woreczków z marihuaną (ponad 39 gram). 19-latek przyznał się, że znalezione przez mundurowych narkotyki są jego własnością. Dodatkowo mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że zanim wsiadł za kierownicę pojazdu palił marihuanę. Młody szamotulanin prosto z miejsca kontroli trafili do policyjnej celi.

 

Zebrane przez policjantów dowody wskazują na to, że kierowca prowadził pojazd pod wpływem narkotyków i je posiadał. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Może mu teraz grozić do 3 lat więzienia.

 

Na temat szkodliwości zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności grożącej za posiadanie zakazanych substancji, policjanci wielokrotnie informują młodzież podczas spotkań w szkołach. Pomimo tego nadal znajdują się wśród nich tacy, którzy nie zważają na wynikające z tego konsekwencje. Policjanci prowadzą również działania mające na celu zapobieganie kontaktom młodych ludzi z narkotykami i dopalaczami.

 

 

Prowadzone przez szamotulskich policjantów działania mają na celu walkę z zagrożeniami płynącymi dla młodzieży ze strony narkotyków, dopalaczy i innych używek.

 

 

 

26.10.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES