- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci zatrzymali podpalacza

Policjanci z szamotulskiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Wronki, który jest podejrzewany o podpalanie lasów. Łączna wartość strat poniesionych przez Nadleśnictwo Wronki i Nadleśnictwo Krucz razem z akcją gaśniczą to ponad 140 tys. zł. – spaleniu uległo ponad 4 hektary lasu. Podpalaczowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Od 10 do 24 czerwca br. na terenie leśnictwa Jasionna, Smolnica i Klempicz  doszło do 14 pożarów. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji informacji zebranych w tej sprawie policjanci wytypowali sprawcę uszkodzenia mienia.

 

24 czerwca  br. szamotulscy kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali typowanego wcześniej 41-letniego mieszkańca gminy Wronki, który odjeżdżał z miejsca, gdzie chwilę wcześniej podłożył ogień. Mężczyzna w trakcie zatrzymania kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości, miał on ponad promil alkoholu w  wydychanym powietrzu.

 

Funkcjonariusze ustalili, że spaleniu uległo ponad 4 hektary lasu. Łączna suma strat poniesionych przez Nadleśnictwo Wronki i Nadleśnictwo Krucz razem z akcją gaśniczą to ponad 140 tys. zł.

 

Śledczy, 25 czerwca  przedstawili mieszkańcowi gminy Wronki zarzuty niszczenia  mienia i kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości.  Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia za podpalania i 2 lata za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 

Dzisiaj (26 czerwca), prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mieszkaniec gminy Wronki będzie musiał pięć razy w tygodniu stawić się w Komisariacie Policji we Wronkach.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z zatrzymania:

https://www.facebook.com/Komenda-Powiatowa-Policji-w-Szamotu%C5%82ach-320503455546675/?modal=admin_todo_tour

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

41-latek wskazał miejsca, gdzie podłożył ogień

 

 

26.06.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES