- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci zatrzymali sprawców 11 kradzieży samochodów

Policjanci z szamotulskiej "patrolówki" zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usiłowali ukraść dwa samochody. Podejrzewani są również o kradzież 11 samochodów na terenie kilku województw. Straty pokrzywdzonych wstępnie oszacowano na ponad 200 tys. złotych. Podejrzanym grozi teraz do 10 lat więzienia.

 

4 lipca br., około godziny 01:40 policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn próbuje włamać się do samochodu marki Seat Leon, które stało na niestrzeżonym parkingu w miejscowości Gałowo. Zgłaszający poinformował, że wspomniani mężczyźni po wybiciu szyby i uszkodzeniu zamka w drzwiach w jego samochodzie wsiedli do samochodu marki Opel Corsa i odjechali w kierunku Szamotuł.

 

Po przyjęciu przez dyżurnego szamotulskiej Policji informacji o tym zdarzeniu, natychmiast powiadomiono o tym fakcie wszystkie patrole w mieście.

 

Kilka minut później policjanci szamotulskiej "patrolówki" zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód. Natychmiast zatrzymali go do kontroli przy ul. Wojska Polskiego w Szamotułach. Autem podróżowało trzech mężczyzn wcześniej opisanych przez zgłaszającego

 

Jak się później okazało nie była to jedyna próba kradzieży pojazdu tej nocy. Mężczyźni usiłowali również dokonać kradzieży samochodu marki Volkswagen Multivan. Łączna wartość pojazdów to ponad 40 tys. złotych. Jednakże tym razem dzięki szybkiej reakcji obywatela i policjantów udało się uniemożliwić kradzież samochodów.

 

Wszyscy zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Drezdenka w wieku od 18 do 42 lat.

 

W efekcie dalszych działań szamotulskim kryminalnym udało się ustalić, iż nie było to jednorazowe działanie podejrzanych. Mężczyźni odpowiedzialni są również za kradzieże samochodów oraz usiłowania kradzieży samochodów od maja do lipca br. z terenu województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Skradzione zostały wtedy samochody marki: VW Passat, VW Golf , VW Touran, Seat Leon, Seat Altea, Ford Galaxy o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. 

Trzy osoby usłyszały14 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży samochodów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kryminalni ustalili, że podejrzani mężczyźni w większości przypadków jednocześnie dokonywali kradzieży dwóch samochodów. Podejrzani skradzione samochody zostawiali w lesie, gdzie następnie zostały przekazywane paserowi. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli sprzęt do otwierania samochodów, krótkofalówki oraz kominiarki. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

 

Całej trójce, za kradzieże i usiłowanie, grozi nawet 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora, zostali objęci dozorem policyjnym.

 

 

 

 

 

 

 

07.07.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES