- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia mienia

Policjanci z Pniew zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia świetlicy znajdującej się na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wrzos”. Mężczyzną grozi do 5 lat więzienia.

 

W nocy z 11 na 12 września br. na terenie pniewskich Rodzinnych Ogródków Działkowych "Wrzos" przy ulicy Konopnickiej nieznani sprawcy wybili szyby w świetlicy działkowej, spalili kontener na śmieci oraz nadpalili wiszące w oknach firany. Kryminalni przyjęli od przedstawiciela „działek” zawiadomienie o przestępstwie, który wycenił straty na kwotę około 500 złotych.

 

Mundurowi na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, które stanowią dowód w sprawie oraz ujawnili ślady krwi, które doprowadziły do miejsca zamieszkania sprawców zdarzenia.

 

Pniewscy policjanci jeszcze tego samego dnia tuż po godz. 12 zatrzymali dwóch mieszkańców Pniew w wieku 21 i 24 lat. Jeden z zatrzymanych miał opatrunek na nodze drugi na przedramieniu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia i przyznali się do zarzucanego im czynu. 
Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodatkowo w trakcie czynności kryminalni ustalili, że jeden z zatrzymanych, 21-letni mieszkaniec Pniew w dniu 4 października 2015 r. podpalił altankę znajdującą się na terenie pniewskich Rodzinnych Ogródków Działkowych "Wrzos" przy ulicy Konopnickiej. Straty jakie poniósł właściciel altanki, mieszkaniec Pniew wyniosły około 2 tysiące złotych. 21-latek przyznał się również do tego dopalenia i usłyszał kolejny zarzut uszkodzenia mienia.

 

15.09.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES