- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci zatrzymali sześciu sprawców pobicia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach ustalili sześciu sprawców pobicia czterech obywateli Ukrainy, do którego doszło w centrum Szamotuł. Całej szóstce grozi kara do 3 lat więzienia.

 

30 lipca br. pięciu obywateli Ukrainy około godziny 18:00 wracało z pracy ulicą Dworcową w Szamotułach, kiedy zostali zaczepieni przez kilka młodych nieznanych im osób. Pomiędzy nimi doszło do wymiany zdań i kilku popchnięć. Chwilę później na Rynku ta sama grupa młodych ludzi zaczęła kopać, uderzać pięściami i pałką po całym ciele czterech obywateli Ukrainy w wieku od 23 do 33 lat. Bili nawet wtedy, gdy dwóch przewróciło się i leżało na ziemi. Poszkodowani zaczęli uciekać w kierunku szpitala i wtedy sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. 29- letni nieprzytomny mężczyznę przewieziony został karetką pogotowia do szpitala a postali mężczyźni sami się tam udali.

 

Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawców było kilku. Na miejsce przyjechali kryminalni i dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Policjanci szybko ustalili czterech mężczyzn, którzy brali udział w pobiciu. Zostali oni zatrzymani w mieszkaniu jednego ze sprawców zaraz po zdarzeniu. Dodatkowo trzech z nich było nietrzeźwych. Kolejne trzy osoby trafiły w ręce policjantów Wydziału Kryminalnego 31 lipca i 1 sierpnia br. Wszyscy to szamotulaninie w wieku od 21 do 25 lat.

 
Podejrzewani mężczyźni w rozmowie z policjantami przyznali się do pobicia obywateli Ukrainy.

 

Mundurowi na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, a prowadzący czynności funkcjonariusze na podstawie ustalonych okoliczności zdarzenia postawili sześciu mężczyznom zarzuty dokonania pobicia.

 

 

02.08.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES