- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjantki zatrzymały pięciu sprawców usiłowania rozboju w gminie Pniewy

Policjantki z Posterunku Policji w Dusznikach zatrzymały pięciu sprawców rozboju. Zdarzenie miało miejsce w sklepie spożywczym w gminie Pniewy. Teraz mężczyźni, za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

 

31 marca do sklepu spożywczego w miejscowości Nojewo (gmina Pniewy) wbiegło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Jeden z nich podbiegł do sprzedawcy i zaczął pryskać w jego stronę gazem łzawiącym. Trzech pozostałych mężczyzn obserwowało, czy nikt postronny nie zbliża się do sklepu. Pokrzywdzony zaczął wzywać pomoc, co wystraszyło napastników. Uciekli oni ze sklepu, a sprzedawca wezwał natychmiast Policję. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach powiadomił patrole o wydarzeniu. Przekazał policjantom informację, że najprawdopodobniej sprawcy poruszają się pojazdem koloru zielonego. Jeden ze sprawców miał być ubrany w charakterystyczną bluzę.

W Dusznikach funkcjonariuszki zauważyły samochód, odpowiadający opisowi podanemu przez dyżurnego. Jechało nim pięciu młodych mężczyzn. Policjantki z Posterunku Policji w Dusznikach zatrzymały pojazd. W aucie znaleźli bluzę w jaką był ubrany jeden ze sprawców rozboju, kradzione tablice rejestracyjne, ręczny miotacz gazu i dwie kominiarki. Kierowca i pasażerowie pojazdu zostali zatrzymani.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Są to mężczyźni w wieku od 20 do 26 lat. Usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania rozboju i przyznali się do popełnienia przestępstwa. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

 

 

 

 

 

 

 

04.04.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES