- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem

3 zarzuty za przestępstwa i 10 zarzutów za wykroczenia usłyszał 18-latek, który uciekał przed policjantami w sylwestrową noc. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodem i dodatkowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymany jest podejrzewany m. in. o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie dwóch radiowozów oraz o narażenie na utratę życia lub uszczerbku na zdrowiu policjantów.

 

W nocy 31 grudnia br. około godziny 22.45 policjanci z drogówki, na alei Jana Pawła II w Szamotułach zauważyli samochód marki Volkswagen Golf, którego kierujący przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci zauważyli też, że mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych mundurowi nadali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierowca jednak przyspieszył próbując uniknąć zatrzymania.

 

Policjanci ruszyli w pościg za kierującym, zgłaszając jednocześnie dyżurnemu, iż nieznany mężczyzna próbuje uciec w kierunku miejscowości Kępa. Do pomocy włączył się kolejny patrol, który po drodze zablokował mu drogę nieoznakowanym radiowozem, który posiadał włączone sygnały. Mundurowi widzieli jednak, iż kierujący nie zwalniał przez co mógłby staranować radiowóz. Policjant wycofał więc samochód, aby nie doszło do zderzenia. Po drodze, w trakcie ucieczki, kierujący golfem zignorował znak B-20 „STOP”. W  Piaskowie, z uwagi na dużą prędkość, zatrzymał pojazd na terenie prywatnej posesji. Policjanci zajechali mu drogę, aby nie uciekł z miejsca zdarzenia. Kierujący uderzył wówczas w obydwa radiowozy.

 

Próba ucieczki zakończyła się jednak zatrzymaniem mężczyzny. Okazało się, iż samochodem kierował 18-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Mężczyzna miał 0,28 promila alkoholu w organizmie. Pobrano mu też krew do badań. Okazało się, iż pojazd, którym jechał nie posiada aktualnych badań technicznych, a w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy 18-latku kastet.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Gdyby zgodnie z przepisami zatrzymał się do kontroli odpowiedziałby wyłącznie za wykroczenia. Swoim zachowaniem naraził się jednak na znacznie poważniejsze zarzuty. 18-latek został przesłuchany. Jest podejrzewany o przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo sygnałów wydawanych przez policjantów, o narażenie policjantów na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu oraz o zniszczenie dwóch radiowozów poprzez ich staranowanie. Dodatkowo mężczyzna jest podejrzewany o popełnienie 10 wykroczeń (m. in. niedostosowanie do sygnalizacji świetlnej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, posiadanie kastetu bez wymaganego zezwolenia).

 

18-latkowi grozi więzienie. Sprawę wyjaśniają policjanci z szamotulskiej komendy.

 

(S. Chuda)

 

04.01.2018

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES