- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Polska to mój drugi dom

 

 

 

 

WYWIAD: Despotović: Polska to mój drugi dom

 

Frane Despotović - dwa lata temu przyjechał do Polski, żeby wzmocnić szeregi Akademii. Podczas obecności w klubie miał istotny wkład w wywalczenie dwóch mistrzowskich tytułów. W międzyczasie z reprezentacją Chorwacji wywalczył czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy. Wczoraj skończył się jego kontrakt i wrócił do swojego kraju.

Co myślałeś gdy dwa lata temu przyjechałeś do Polski. Jakie miałeś cele?
Moim głównym celem było pokazać się z dobrej strony na polskich parkietach i udowodnić ludziom którzy ściągnęli mnie z Chorwacji, że podjęli dobrą decyzję. Oczywiście przede wszystkim chciałem poza granicami swojego kraju wywalczyć mistrzostwo. Udało mi się to dwa razy.

Jak z perspektywy tego okresu oceniasz poziom polskiej ligi futsalu?
Dla mnie polska liga prezentuje średnio europejski poziom. Cały czas rozwija się, idzie do przodu zarówno pod względem sportowym jak i marketingowym. 

Który moment będziesz wspominał z największą przyjemnością?
To nie jeden moment. Dwie chwile będę wspominał bardzo długo. W poprzednim sezonie gdy po meczu z Pogonią wywalczyliśmy mistrzostwo. Ogromną radość przyniosła mi także zwycięska finałowa rywalizacja z krakowską Wisłą.

Najważniejszy gol w barwach Akademii?
Rok temu graliśmy u siebie z Wisłą. Musieliśmy wygrać, żeby przedłużyć swoje nadzieje na wywalczenie tytułu najlepszej drużyny. To był trudny mecz. W przedostatniej minucie przy wyniku 3:3 rywale popełnili szóste przewinienie. Zostałem wytypowany do wykonywania przedłużonego rzutu karnego. Pamiętam, że przy oddawaniu strzału poślizgnąłem się. To była najdłuższa sekunda w moim życiu (śmiech) - po chwili piłka wpadła do siatki i wszyscy mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. 

Jakie masz plany na przyszłość?
Chciałbym jeszcze pograć kilka lat poza granicami Chorwacji. Później planuję zostać trenerem. Prywatnie wkrótce ożenię się i chciałbym zostać ojcem.

Masz już jakieś propozycje? Gdzie spędzisz następny sezon?
Mam do przemyślenia kilka opcji, ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

Coś się kończy a coś zaczyna..
Zgadza się. Jest mi bardzo smutno wyjeżdżać. Polska to mój drugi dom. Chciałbym podziękować wszystkich których poznałem - Prezesowi, trenerowi i kolegom z parkietu. Wielkie słowa uznania przekazuję również do kibiców. Wspaniale nas dopingowaliście i dzięki Wam mogliśmy osiągać takie wyniki.

Rozmawiał Krzysztof Kaczyński

Zdjęcie (radość po golu z Wisłą) - fot. Krzysztof Kaczyński

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES