- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego odpowie 25-latek, który w minionym tygodniu spowodował kolizję. W zdarzeniu brały udział cztery samochody.

 

W miniony piątek 17 listopada, około godziny 7.30 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze nr K-92 w Gaju Wielkim.

 

Po przyjechaniu na miejsce policjanci ustalili, iż 25-letni mieszkaniec powiatu tureckiego, który kierował volkswagenem golfem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford Modeno i  uderzył w jego tył. W wyniku tego uderzenia modeno przemieściło się i uderzyło w tył volkswagena tourana, który również przemieścił się i uderzył w tył naczepy ciągniętej przez samochód marki Daf.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. Wszyscy byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Po sprawdzeniu sprawcy kolizji w policyjnych systemach okazało się, iż w 2016 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

W związku z powyższym zostanie wobec niego wszczęte postępowanie w sprawie kierowania pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.  Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

 

(S. Chuda)

 

23.11.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES