- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Postawa godna naśladowania

Mieszkaniec powiatu szamotulskiego uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, który jechał tzw. „wężykiem”. Dzięki jego reakcji i współpracy z dyżurnym Policji, w ręce patrolowców wpadł podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili kontroli miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

W codziennej służbie zdarza się, że policjanci spotykają osoby, których postawę warto zauważyć. Ich zachowanie ma niewątpliwie pozytywny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. W poniedziałek (26.03.2018 r.) do dyżurnego szamotulskiej komendy Policji zadzwonił mężczyzna, który chciał poinformować, iż drogą prowadzącą w kierunku Szamotuł jedzie kierujący samochodem marki Opel Astra, który zachowuje się jakby był nietrzeźwy. Zgłaszający początkowo myślał, że kierowca pisze sms-a, jednak dziwne zachowanie i jazda wężykiem trwały zbyt długo jak na taką czynność.

 

Dyżurny poprosił zgłaszającego, aby pozostał na linii. Dzięki temu mężczyzna informował policję na bieżąco o tym gdzie znajduje się podejrzanie zachowujący się kierujący. Kiedy mężczyzna z opla zatrzymał się przy sklepie spożywczym w Szamotułach, zgłaszający po konsultacji z dyżurnym zainterweniował i zabrał mu kluczyki. Z relacji wynikało, iż kierujący oplem wyglądał jakby nie był nawet świadomy tego, że ktoś zabrał mu kluczyki od pojazdu.

 

Na miejsce przyjechali szamotulscy patrolowcy. Okazało się, iż kierujący, to 45-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W chwili badania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Gdyby nie zgłoszenie od obywatela, dobra reakcja dyżurnego i interwencja patrolowców, istniało prawdopodobieństwo, że mężczyzna w takim stanie kontynuowałby jazdę.

 

Szamotulscy policjanci wykonali niezbędną pracę pod kątem zabezpieczenia dowodów w sprawie. Postępowanie jest w toku. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę.

 

28.03.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES