- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Postawa godna naśladowania - Funkcjonariusz Aresztu Śledczego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Areszcie Śledczym w Szamotułach zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który wjechał do rowu. 25-letni mieszkaniec gminy Szamotuły miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

 

28 sierpnia br. około godziny 01:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie od funkcjonariusza Aresztu Śledczego z Szamotuł, że pomiędzy miejscowością Pólko a Lipnica zatrzymał mężczyznę, który wjechał samochodem vw caddy do przydrożnego rowu i chce oddalić się z miejsca zdarzenia.

 

Na miejsce pojechali pniewscy policjanci, gdzie zastali świadków zdarzenia oraz wskazanego przez nich kierującego samochodem marki VW Caddy.

 

Z ustaleń przekazanych przez świadków wynikało, iż jadąc z kierunku Lipnicy swoim samochodem zauważyli nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód, który w pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. Zatrzymali się w celu udzielania pomocy osobie znajdującej się w samochodzie. Podczas rozmowy z kierowcą, któremu na szczęście nic się nie stało, funkcjonariusz wyczuł woń alkoholu. 25-letni kierowca volkswagena chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, mundurowy uniemożliwił mu ucieczkę i przekazał go w ręce Policji. Wzorowa postawa obywatelska doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Uzyskany wynik dał wyjaśnienie powodu wjechania do rowu oraz chęci ucieczki z miejsca zdarzenia. Kierujący volkswagenem, mieszkaniec gminy Szamotuły miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 25-latkowi.

 

Teraz sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia.

 
 

Taka postawa funkcjonariusza będzie wzorem do naśladowania dla innych.

 

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie

 

08.09.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES