- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Postawy godne naśladowania

Uczestnicy ruchu drogowego niejednokrotnie są świadkami nieodpowiedzialnych zachowań innych kierujących lub też stają się świadkami zdarzeń drogowych. Właściwa reakcja na te sytuacje jest niezmiernie ważna. W ostatnim czasie policjanci mieli okazję spotkać osoby, które swoją postawą dają dobry przykład innym. Dzięki dobrej współpracy zgłaszających z policjantami dzisiaj udaremniono dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

W poniedziałek 8 stycznia br. policjanci interweniowali w związku z kolizją, do której doszło w Samołężu. Na miejscu okazało się, iż kierująca samochodem marki Fiat Stilo na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad samochodem i wjechała do przydrożnego rowu wywracając pojazd na dach. W tym przypadku właściwą postawą wykazali się przejeżdżający mężczyźni. Świadkowie nie przejechali obok zdarzenia obojętnie. Zatrzymali swoje samochody i ruszyli z pomocą uwięzionej w pojeździe kobiecie. Trzech mężczyzn pomogło wydostać się uwięzionej w pojeździe kobiecie. W tym czasie inne osoby wezwały na miejsce pomoc. W tym przypadku kobiecie na szczęście nic się nie stało, ale właściwa reakcja świadków jest godna naśladowania.

 

Kolejny przypadek wart zauważenia policjanci napotkali dzisiaj. Na numer alarmowy 997 zadzwonili mężczyźni, którzy zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się kierującego samochodem marki Renault Twingo. Mężczyźni zauważyli, że kierujący jedzie tzw. „wężykiem” i postanowili poinformować o tym Policję, aby nie doszło do jakiegoś zdarzenia z kierującym. Mężczyźni poinformowali dyżurnego, że cały czas jadą za kierującym. Dyżurny poprosił ich, aby pozostali z nim „na linii” i na bieżąco informował policjantów, gdzie znajduje się kierujący twingo. Współpraca zgłaszających z dyżurnym doprowadziła do szybkiego zatrzymania kierującego na ul. Dworcowej w Szamotułach. Patrolowcy sprawdzili stan trzeźwości 26-letniego obywatela Ukrainy, który kierował twingo. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Sprawę kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Być może właściwa reakcja świadków zapobiegła nieszczęściu.

 

S.Chuda

 

11.01.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES