- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Poszukiwana chciała oszukać policjantów, nie uniknęła jednak więzienia

Wronieccy policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę, która próbowała ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwana miała do odbycia karę 2 lat więzienia. Próbowała oszukać policjantów posługując się fałszywym dowodem osobistym. Mundurowi nie dali się zwieść, a kobieta trafiła do więzienia.

 

Dzięki współpracy między jednostkami Policji, wronieccy policjanci uzyskali informację, iż na widzenia do Zakładu Karnego we Wronkach może przychodzić kobieta, która jest poszukiwana w celu odbycia kary więzienia.

 

W piątek 17 sierpnia br. około godziny 13.30, w okolicach więzienia dzielnicowi zauważyli kobietę pasującą do rysopisu poszukiwanej. Policjanci wylegitymowali ją. Kobieta podawała się za obywatelkę Bułgarii. Podała też policjantom bułgarski dowód osobisty. Dane na dowodzie nie zgadzały się z danymi poszukiwanej, której szukali wronieccy policjanci. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i doprowadzili kobietę do komisariatu, aby potwierdzić tożsamość w policyjnym systemie.

 

W jednostce Policji kryminalny wspólnie z dzielnicowymi ustalił prawdziwe dane kobiety. Okazało się, iż była to 42-letnia mieszkanka województwa pomorskiego. Po sprawdzeniu jej prawdziwych danych w policyjnym systemie okazało się, iż była to właśnie poszukiwana, która ukrywała się przed wyrokiem sądu. Kobieta miała do odbycia karę 2 lat więzienia za przywłaszczenie mienia. 42-latka przyznała w końcu, że dowód osobisty którym się posługiwała, był fałszywy. Policjanci zabezpieczyli więc podrobiony dokument.

 

Przez próbę wprowadzenia w błąd policjantów, kobieta dołożyła sobie kolejne zarzuty. Po piątkowej interwencji, Komisariat Policji we Wronkach prowadzi wobec niej dwa postępowania- w sprawie o wykroczenie polegające na wprowadzeniu w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości oraz w sprawie o przestępstwo- posługiwania się fałszywym dokumentem.

 

Poszukiwana trafiła do więzienia w celu odbycia wymierzonej jej przez sąd kary. Za ostatnie przewinienia dodatkowo grozi jej do 5 lat więzienia oraz grzywna.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

21.08.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES