- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Poważne wypadki na terenie powiatu

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek w Bytyniu. Na miejscu zginęła kobieta. Tego samego dnia w ciężkim stanie do szpitala trafił motocyklista z wypadku, do którego doszło w Jastrowie. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze!

 

W miniony piątek 9 czerwca br.,  policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że około godziny 17.30 na drodze K 92 w Bytyniu doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów.

 

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż 40-letnia mieszkanka Kaźmierza, która kierowała fordem modeno, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z samochodem ciężarowym marki MAN, a następnie z samochodem marki Ford Transit.

 

W wyniku zdarzenia kobieta zmarła na miejscu. Kierujący manem (mieszkaniec gminy Swarzędz) został przetransportowany do szpitala przed przyjazdem Policji. Nie doznał poważnych obrażeń.

 

Na miejscu policjanci wykonali oględziny. Przesłuchano już pierwszych świadków wypadku. Decyzją prokuratora ford modeno oraz man zostały zabezpieczone do celów procesowych.

 

Śledztwo, którego celem będzie szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia  prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szamotułach.

 

Tego samego dnia kilkadziesiąt minut później (około godziny 18.00), w Jastrowie doszło do wypadku z udziałem motocyklisty.

 

Policjanci wstępnie ustalili, iż 39-letni mieszkaniec Szamotuł, kierując motocyklem marki Yamaha, po wyjechaniu z łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie wywrócił pojazd na bok i spadł z niego. 

 

Mężczyzna, w ciężkim stanie trafił do szpitala.

 

Policjanci wykonali na miejscu niezbędna dokumentację procesową. Motocykl został zabezpieczony, a kierującemu motocyklem pobrano krew do badań na zawartość alkoholu, gdyż na miejscu nie było możliwości sprawdzenia jego stanu trzeźwości.

 

Prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Niemniej jednak, czy na pewno tak było, okaże się po zakończeniu postępowania prowadzonego w tej sprawie.

 

Apelujemy do kierujących o szczególną rozwagę na drodze. Jak widać, w ostatnim czasie dochodzi do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach. W dużej mierze, to od nas samych zależy czy jadąc samochodem bezpiecznie dotrzemy do celu. Pamiętajmy, że kierując pojazdem, mamy w dużej mieże w rękach życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Czasem warto zdjąć nogę z gazu i dojechać do celu kilka minut później, ale zrobić to bezpiecznie. Jeśli nie czujemy się na siłach aby kierować pojazdem (np. ze względu na zmęcznenie) warto zatrzymać się i odpocząć chwilę nie ryzykując tym samym życia i zdrowia swojego i innych.

 

 

(SCh)

 

 

 

 

12.06.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES