- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Prawo jazdy - zatrzymane za prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący, na najbliższe 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

W dniach 6 i 8 września br. dwie osoby poruszające się samochodami po drogach naszego powiatu straciło prawa jazdy. Kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

6 września br. w miejscowości Sędziny Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach, około godziny 08:00 zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Transit. Kierujący fordem, 54-letni mieszkaniec gminy Buk w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością ponad 100 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 50 km/h.

 

Kolejną osobę do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym mundurowi zatrzymali 8 września br. w Nojewie po godzinie 8. Kierujący volkswagenem caddy, 23-letni mieszkaniec Pniew poruszał się z prędkością ponad 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h.

 

Za popełnione wykroczenia policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz nałożyli mandaty karne. Teraz przez trzy miesiące nie będą mogli kierować samochodami.

 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem.

Od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 

09.09.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES