- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Prędkość- zero tolerancji

Podobnie jak w ubiegłym, tak i w tym miesiącu, niebawem ruszy kolejna akcja kontrolno-prewencyjna w ramach działań „Prędkość – ZERO TOLERANCJI”. Działania ukierunkowane będą na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że efektem przekraczania prędkości może być niebezpieczne zdarzenie drogowe.

 

Od początku roku, do końca lipca, na terenie powiatu szamotulskiego doszło w sumie do 597 zdarzeń drogowych. Wśród tych zdarzeń znajduje się 41 wypadków, w wyniku których zmarło aż 11 osób. W przypadku tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń często kierowcom towarzyszy duża prędkość.

 

Właśnie dlatego policja cyklicznie prowadzi działania ukierunkowane na eliminowanie na drogach wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż takie łamanie przepisów wiąże się z karą, ale również może wiązać się z tragedią na drodze.

 

Właśnie dlatego w dniach 23-25 sierpnia br. prowadzona będzie akcja „Prędkość- ZERO TOLERANCJI”. W trakcie działań policjanci będą prowadzili zintensyfikowane czynności kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe zachowania kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, naruszeń popełnianych przez niechronionych uczestników, nieskorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń ochronnych..

 

Korzystając z okazji przypominamy, iż obowiązki dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach posiadają nie tylko kierujący samochodami. Przepisy dotyczą również niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że:

 

- po zmroku piesi poruszający się drogą poza terenem zabudowanym mają obowiązek posiadania w widocznym miejscu elementów odblaskowych

 

- po zmroku kierujący rowerem musi posiadać wymagane przepisami oświetlenie

 

21.08.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES