- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Prelekcja z młodzieżą w Otorowie

Profilaktyk z szamotulskiej komendy przeprowadziła prelekcje z uczniami Szkoły Podstawowej w Otorowie. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych, a także zapobieganiem przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.

 

16 maja policjantka z Szamotuł przeprowadziła kolejne spotkania profilaktyczne z uczniami klas 8 podstawowych oraz 3 gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Otorowie. Prelekcje mają na celu zapobieganie przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy, a także prowadzone są w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Istotą tego typu działań policjantów jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z przemocą oraz uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

 

Policjantka podczas spotkania omówiła spot, który jest jednym z głównych elementów kampanii. Ponadto przedstawiła konsekwencje prawne, omawiając kwestie związane z odpowiedzialnością nieletniego, a także rozmawiała z dziećmi na temat przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz przemocy domowej.

 

Po raz kolejny apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Mamy nadzieję, że młodzież wyciągnie wnioski ze spotkań i będzie potrafiła właściwie zareagować na niewłaściwe zachowania.

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

17.05.2019

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES