- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Prewencyjne rozmowy z działkowcami

Dzielnicowi z terenu powiatu szamotulskiego prowadzą działania prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa działkowców. 

 

Dzielnicowi z terenu powiatu szamotulskiego w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” na bieżąco spotykają się z mieszkańcami. Jedną z grup, z którą w ostatnim czasie rozmawiali mundurowi byli działkowcy.

 

W minionym tygodniu dzielnicowy z Obrzycka rozmawiał z działkowcami z OR Mormin. Policjant przekazał również plakat apelujący o częste kontrolowanie działek oraz właściwe zabezpieczanie altan. Na plakacie znajdują się również dane kontaktowe do dzielnicowego dzięki czemu, w razie potrzeby, działkowcy będą mogli szybko połączyć się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym.

 

Poprawa pogody może sprzyjać wypoczynkowi na ogródkach działkowych. Policjanci na bieżąco będą więc kontrolowali te miejsca aby sprawdzać, czy nie dochodzi tam do popełnianai wykroczeń lub przestępstw. Takie kontrole są też okazją do rozmów z właścicielami działek m. in. na temat tego jak zachowywać się, aby nie stać się ofiarą kradzieży.

 

RADY DLA DZIAŁKOWCÓW:

 

  • Pod nieobecność właścicieli, drzwi od altany powinny być dobrze zabezpieczone. Mała kłódka nie powstrzyma włamywaczy.
  • Jeśli jest taka możliwość warto zadbać o zabezpieczenie okien (w tym przypadku przydatne mogą być okiennice).
  • Posiadany cenny sprzęt warto oznakować nadając mu istotne trwałe cechy identyfikacyjne.
  • Czujny sąsiad może okazać się cenniejszy niż alarm - warto zwracać uwagę na osoby nieznajome, podejrzanie zachowujące się w okolicy działek. Szybka i właściwa reakcja, powiadomienie policji może zapobiec przestępstwu.
  • O swoich spostrzeżeniach warto poinformować swojego dzielnicowego.

 

 

 

16.05.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES