- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Próbował uciec-trafił w ręce patrolowców

17-latek jest podejrzewany o to, że próbował uniknąć kontroli, bo bał się za konsekwencji za wykroczenie. Swoją ucieczką spowodował, że będzie odpowiadał również za popełnienie przestępstwa. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

W bieżącym roku zostały znowelizowane przepisy kodeksu karnego. Dodany został między innymi nowy przepis, który odnosi się do ucieczki przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Taki czyn kwalifikowany jest jako przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat więzienia.

 

Na konsekwencje wynikające z podejrzenia popełnienia tego przestępstwa naraził się 17-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. W miniony poniedziałek policjanci patrolówki,  w Brodziszowie zauważyli kierującego motorowerem marki Yamaha, który na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci podejrzewali, iż może on mieć na sumieniu jakieś wykroczenie lub może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

 

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, do których motorowerzysta nie zastosował się. Kierujący pojazdem przyspieszył i skręcił szybko w drogę leśną. Mundurowi ruszyli w pościg. W dukcie leśnym motorowerzysta wywrócił pojazd i uciekł pieszo w las.

 

Policjanci stracili z nim kontakt wzrokowy, ale nie zaprzestali poszukiwań. Sprawdzili w policyjnym systemie do kogo należał motorower i trafili szybko prosto do domu uciekiniera. Tam zastali 17-latka, którego rozpoznali jako motorowerzystę. Chłopak przyznał, że to on kierował pojazdem.  Tłumaczył, że uciekał, bo nie ma uprawnień do kierowania motorowerem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 17-latka- był trzeźwy.

 

Wobec motorowerzysty prowadzone będą czynności pod kątem kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień. Czyn ten stanowi wykroczenie. Poprzez niezatrzymanie się do kontroli drogowej 17-latek naraził się też na znacznie surowsze konsekwencje, gdyż takie zachowanie jest przestępstwem.

 

Mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat więzienia.

 

 


(S.Chuda)

 

 

26.10.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES