- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Profilaktyczne działania na temat przemocy oraz równego traktowania

Policjanci z Szamotuł prowadzili profilaktyczne działania na temat zapobiegania przemocy oraz równości podczas II Rodzinno- Integracyjnego Marszobiegu pn. „Szamotuły na TAK”. W akcję włączył się również Sierżant Pyrek, który przebiegł trasę razem z pozostałymi uczestnikami.

 

W minioną sobotę (7 września br.) w Szamotułach odbył się Rodzinno–Integracyjny marszobieg pod hasłem „Szamotuły na TAK”. Dzięki niemu osoby z niepełnosprawnościami wraz z pełnosprawnymi uczestnikami akcji wystartowały w marszobiegu, aby wspólnie pokonać dystans niespełna 1000 m. Celem tej niecodziennej imprezy była chęć udowodnienia, że osoby z niepełnosprawnościami chcą się integrować z pozostałymi mieszkańcami miasta. Głównym organizatorem marszobiegu pn.  "Szamotuły Na Tak" było Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach.

 

W integrację z uczestnikami marszobiegu włączyła się maskotka wielkopolskiej Policji- Sierżant Pyrek, który ramię w ramię z uczestnikami przebiegł niespełna kilometrowy dystans, a po wszystkim z uśmiechem na twarzy pozował do wspólnych zdjęć.

 

Impreza pod hasłem „Szamotuły na TAK” była też świetną okazją do przeprowadzenia działań policyjnych profilaktycznych, których celem było uwrażliwienie lokalnego społeczeństwa na problematykę przemocy oraz równego traktowania. Policjanci przygotowali dla uczestników imprezy konkursy i zadania dotyczące właśnie powyższej problematyki oraz bezpieczeństwa. Dla dorosłych przygotowano różne ulotki, między innymi promujące zawód policjanta, przestrzegające przed zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej, czy też oszustw. Odwiedzający stoisko mogli także porozmawiać z policjantami na temat wykonywanego przez nich zawodu i dowiedzieć się jakie są warunki przyjęć do służby w Policji.

 

Dzieci miały też okazję do kolorowania profilaktycznych kolorowanek i do obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu.

 

 

W zamian za wykonanie prostych zadań, uczestnicy akcji otrzymywali od funkcjonariuszy odblaskowe opaski oraz inne profilaktyczne gadżety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.09.2019

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES