- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Profilaktyka w szkołach

Około 230 osób brało udział w profilaktycznych przeprowadzonych w tym oraz w minionym tygodniu przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach. Prelekcje dotyczyły tematyki narkotyków oraz dopalaczy, przemocy, cyberzagrożeń oraz bezpieczeństwa na drodze.

 

Policjantki z Szamotuł oraz z Dusznik w tym oraz w minionym tygodniu spotkały się z młodzieżą w szkole w Dusznikach oraz w Chełmnie.

 

Główną tematyką omawianą podczas prelekcji były zagrożenia związane z narkotykami oraz dopalaczami. Policjantki przedstawiły uczniom zagrożenia związane z zażywaniem tych środków. Mundurowe omówiły między innymi przykłady zatruć dopalaczami, do których doszło na terenie powiatu, a także tragiczne w skutkach zatrucie 14-latki, która w tym roku zmarła na terenie kraju.

 

Tematem poruszanym podczas spotkań była również przemoc oraz cyberzagrożenia. Mundurowi uświadomili również młodzieży, jakie konsekwencje prawne grożą nieletnim za zachowania niezgodne z prawem.

 

Mając na uwadze wysoką liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym, które zaistniały na terenie powiatu szamotulskiego, oraz pojawiające się wśród młodzieży pytania dotyczące niebezpiecznych sytuacji na drodze, podczas  spotkań funkcjonariusze zaprezentowali również film dotyczący zdarzeń drogowych na terenie powiatu.

 


(S.Chuda)

 

 

 

15.11.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES