- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Przyłapali złodziei 'na gorącym uczynku'

 

Policjanci z Wronek na „gorącym uczynku” zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzież katalizatorów do samochodów. Funkcjonariusze zainteresowali się samochodem zaparkowanym na pasie duktu leśnego dzięki czemu złodzieje dostali dwa zarzuty kradzieży.

 

Całe zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Policjanci wronieckiej patrolówki podczas służby pełnionej w nocy, około godziny 1.40 patrolowali ulicę Mickiewicza oraz okolice Stróżek.

 
 

W głębi jednej z leśnych dróg zauważyli zaparkowany srebrny samochód. Pojazd zaparkowany w nocy w lesie szybko wzbudził podejrzenia mundurowych. Pojechali więc aby sprawdzić tą sytuację.

 
 

W zaparkowanym samochodzie siedziała jedna osoba- 18-letnia kobieta. 18-latka powiedziała policjantom, że czeka na kolegów, którzy gdzieś poszli, lecz nie wie gdzie. Kobieta zachowywała się bardzo podejrzanie. Funkcjonariusze sprawdzili więc samochód. Okazało się, że za siedzeniem leżał wycięty z jakiegoś pojazdu katalizator. Policjanci poczekali więc przy samochodzie, aż przyjdą znajomi dziewczyny.

 
 

Policjanci nie czekali długo. Po chwili, nieświadomy, że czekają na niego policjanci przyszedł 22-letni mieszkaniec Leszna. Miał ze sobą kolejny wycięty katalizator. Durgi ze znajomych dziewczyny uciekł do lasu. 24-letni mieszkaniec gminy Drawsko został zatrzymany przez policję tego samego dnia na rano.

 
 

Kobieta oraz mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że katalizatory ukradli z samochodów zaparkowanych na osiedlu Słowiańskim we Wronkach oraz na Stróżkach. Policjanci poinformowali poszkodowanych o całym zajściu i przekazali im odzyskane mienie.

 
 

 

Cała trójka zatrzymanych usłyszała dwa zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES