- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Rady dla kwestujących WOŚP

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci apelują do wolontariuszy o zachowanie w tym dniu szczególnych środków ostrożności!

 

Mundurowi będą dbali, aby w dzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było bezpiecznie. Mimo to kwestujący zawsze, powinni kierować się zdrowym rozsądkiem i zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 

Warto zapamiętać o poniższe porady:

  • Nie zostawiaj puszki z pieniędzmi bez nadzoru;

  • Unikaj skrótów. Poruszaj się głównymi trasami, na których można spotkać przechodniów.

  • Unikaj miejsc ciemnych – nieoświetlonych ulic, parków itp.

  • W miejscach bardo zatłoczonych szczególnie uważnie pilnuj puszki z pieniędzmi.

  • Nie kwestuj w samotności, rób to raczej w towarzystwie kolegi lub koleżanki.

  • Nie wdawaj się w długie i niepotrzebne dyskusje z osobami, których nie znasz. Zwłaszcza, jeżeli obcy przebywają w grupie – mogą wykorzystać twoją nieuwagę i cię okraść.

  • Kilka razy odnoś pieniądze do punktu zbiórki, nie czekaj aż puszka całkowicie się zapełni.
     

  • Gdy tylko zauważysz, że w twoim otoczeniu dzieję się coś niepokojącego, niezwłocznie poproś o pomoc najbliższy patrol policyjny lub kogoś dorosłego.

Każdy, kto chce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy powinien pamiętać, że każdy z wolontariuszy będzie posiadał identyfikator. Na górze puszki wolontariusza, przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się wyraźnie napisany numer kwestującego. Numer na puszce musi być identyczny z numerem na legitymacji. Na identyfikatorze znajdować się będzie imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR kierujący do strony WOŚP.

 

W przypadku podejrzeń, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, skontaktuj się z organizatorem lub Policją.

 

10.01.2019

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES