- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Rodzinna kradzież wykryta

Dzielnicowi z Szamotuł zrealizowali zatrzymanie dwóch osób zamieszanych w sprawę kradzieży zegarka wartego ponad 1500 zł. Jak się okazało wspólnie i w porozumieniu z podejrzewanym o kradzież działała jego żona. Małżeństwo usłyszało zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie grozi więzienie.

 

Pod koniec października policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o tym, że nieznany mężczyzna ukradł z jednego z szamotulskich sklepów nowy zegarek. Skradziony przedmiot  wart był ponad 1500 zł.

 

Dzielnicowi, którzy przyjechali na interwencję mieli dobre rozpoznanie w swoim rejonie służbowym. Bez problemu rozpoznali na sklepowym monitoringu podejrzewanego o kradzież. Tego samego dnia funkcjonariusze ustalili też, że żona podejrzewanego próbowała sprzedać zegarek w jednym z miejscowych lombardów. Zatrzymanie małżeństwa było dla policjantów tylko kwestią czasu. Za kobietą oraz mężczyzną wszczęte zostały poszukiwania.

 

W tym tygodniu (8 listopada br.)  dzielnicowi zatrzymali podejrzewanych na ul. Jana Pawła II w Szamotułach. 23-letni mieszkaniec gminy Szamotuły oraz jego 24-letnia żona zostali przesłuchani. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, natomiast kobieta zarzut paserstwa.

 

Każde z tych przestępstw zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzą szamotulscy dochodzeniowcy.


(S. Chuda)

 

10.11.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES