- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Rozmowa z Kariną Durmą-Więcławską. 'Aktywni dla Gminy Pniewy'

 

Rozmowa z Kariną Durmą-Więcławską – kandydatką na radną KWW Aktywni dla Gminy w okręgu nr 15

 

Dlaczego zdecydowała się pani startować z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni dla Gminy Pniewy?

 

- Zostałam zaproszona do Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni dla Gminy Pniewy przez mojego kolegę. W komitecie tym znajdują się osoby godne zaufania, z pasją i podejmujące aktywne działania. Wszyscy jego członkowie są znani dla mieszkańców Gminy Pniewy i działają bardzo aktywnie na różnych szczeblach naszego lokalnego życia społecznego.

 

Co chciałaby pani przenieś ze swojej pracy lub obszaru zainteresowań na działania w Radzie Miejskiej w Pniewach?

 

- Chcę przede wszystkim działać, a nie obiecywać. Na co dzień w mojej pracy spotykam się z dziećmi.  W Radzie Miejskiej chciałabym zająć się oświatą i kulturą w naszej Gminie. Jest dużo do zrobienia dla naszych mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych. Mam wiele pomysłów, możliwości i predyspozycji do tego, ażeby Gmina Pniewy prężnie się rozwijała w dziedzinach nauki, sportu i kultury. Nasze dzieci to nasza przyszłość i dlatego warto inwestować w edukację!!!

 

Jakie cele stawia pani sobie, jako kandydatka na radną?

 

- Działanie to mój priorytet. Uważam, że w moim okręgu (Rudka, Psarce, Karmin, Konin, Koninek, Podpniewki) warto zmienić sposób kontaktowania się z mieszkańcami. Tzn. chciałabym zainicjować nowe, cykliczne spotkania w każdej wsi dla mieszkańców. Mam pomysł na integracyjne festyny, rajdy, zebrania, tematyczne zabawy rodzinne. Przecież oto chodzi, aby radny był otwarty na potrzeby swoich mieszkańców, wysłuchiwał ich prośby i sugestie. Istotne jest również, aby będąc radnym miejskim te prośby w miarę możliwości spełniał.  Radny musi się angażować w życie swojego małego społeczeństwa! Chcę być taką osobą, która jest otwarta na ludzi i prężnie działa. Moim celem jest to, aby nam mieszkańcom z terenów wiejskich lepiej się żyło. Żeby żyło nam się kolorowo, ale przede wszystkim bezpiecznie!!!

 

Czy pani zdaniem jest coś, co wymaga zmiany w działaniu Rady Miejskiej w Pniewach?

 

-Rada Miejska musi działać jednym frontem! Trzeba dużo zmienić. Nowi Radni musza być otwarci na zmiany i nadążać za zmieniającą się rzeczywistością! Rada Miejska powinna słuchać głosów mieszkańców i zawsze je uwzględniać w podejmowanych decyzjach.

 

Co zamierza pani zrobić dla swojego okręgu?

 

- Już wcześniej wspominałam, moje plany dotyczą różnych obszarów. Nadmienię, że nie chcę nic obiecywać. Ja po prostu chcę działać bardzo aktywnie. W moim programie zawarłam istotne kwestie dotyczące udzielania pomocy Sołtysom i Radom Sołeckim. Będę wnioskować o polepszenie, jakości dróg gminnych poprzez ich utwardzanie, budowę oraz modernizację. Chciałabym, żeby powstały nowe chodniki na wsiach oraz nowe ścieżki rowerowe, co poprawiłoby znacznie bezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów. Zależy mi na zmodernizowaniu świetlic wiejskich, a także budowie nowych placów zabaw w tych wsiach, gdzie ich jeszcze nie ma. Będę dążyć do organizowania systematycznych spotkań z mieszkańcami, o których wspomniałam wcześniej. Przede wszystkim będę zabiegać o środki finansowe z różnych programów unijnych, a takie będą od 2016 roku. I trzeba dużo działać, żeby te środki pozyskać. Trzeba mieć pomysł i duże chęci, a ja to posiadam!

 

Czy ma pani jakiś apel do wyborców?

 

- Bardzo proszę wszystkich mieszkańców naszej Gminy Pniewy, aby 16 listopada wybrali się na Wybory Samorządowe. To wy drodzy mieszkańcy wybieracie osoby, które będą kierowały waszym dobrem. A mieszkańców z mojego okręgu nr 15 bardzo proszę o zaufanie mi oraz o oddanie na mnie głosu. Znacie mnie Państwo z pracy z waszymi dziećmi w szkole. Wiecie, że aktywne działanie to dla mnie realizacja i pasja. Postaram się zrobić wszystko, żeby żyło Wam się bezpiecznie, nowocześnie i przyjaźnie.

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES