- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Rozstrzygnięcie konkursu 'Dopalacze niszczą życie'

W Zespole Szkół w Obrzycku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na plakat, oraz spot filmowy pn. „Dopalacze niszczą życie”, którego organizatorem na etapie powiatowym była Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. Zwycięzcy, laureaci oraz osoby wyróżnione odebrały z rąk fundatorów atrakcyjne nagrody. Najlepsze prace zostały wysłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie wezmą udział w etapie wojewódzkim.

 

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu szamotulskiego, wzięli udział w konkursie pn. „Dopalacze niszczą życie” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Ich zadaniem było stworzenie spotu filmowego lub plakatu. Do Komendy wpłynęły łącznie 22 plakaty i 1 spot filmowy. 

Podstawowym założeniem obu konkursów było uświadamianie zagrożeń związanych z zażywaniem tzw. „dopalaczy”, promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów, kształtowanie i umacnianie postaw asertywnych wobec zagrożeń związanych z dopalaczami oraz wzbudzanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

28 kwietnia br., w Zespole Szkół w Obrzycko odbyła się gala wręczenia nagród. W tym uroczystym dniu, zwycięzcy wraz z opiekunami odebrali z rąk przedstawicieli miast i gmin oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji w Szamotułach – mł. asp. Łukasza Duszyńskiego nagrody i dyplomy za udział w konkursie. Wśród atrakcyjnych nagród, które sprawiły wiele przyjemności uczestnikom znajdowały się między innymi tablety, głośniki bezprzewodowe i słuchawki. 

Całość uroczystości została urozmaicona występami tanecznymi i muzycznymi, które zapewniły uczennice Zespołu Szkół w Obrzycku tj. Gabrysia Dębowska, Maria Kaczmarek, Julia Laszczewska i Kamila Dziurleja. Na zakończenie spotkania Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji w imieniu Komendanta wręczył przedstawicielom miast i gmin podziękowania za wsparcie konkursu.

 

Oto wyniki konkursu (Plakat):

 

I miejsce- Agnieszka Mendel- Zespół Szkół w Obrzycku

 

II miejsce- Mikołaj Grzechowiak, Michał Nowacki- Zespół Szkól Specjalnych im. Jana Brzechwy

 

III miejsce- Kacper Bartczak, Patryk Kaczmarek, Piotr Lemański- Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dusznikach

 

Ponadto komisja wyróżniła 5 prac:

  • Agnieszka Gorzelana, Dominika Głowacka- Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu

 

  • Maria Matuszak, Natalia Wolna- Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach

 

  • Julia Lehmann- Zespół Szkół Nr. 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach.

 

  • Laura Tomczak- Gimnazjum im. Jana Ostroroga w Ostrorogu.

 

  • Mikołaj Staszek- Zespół Szkół w Gaju Małym

 

Wyniki konkursu na spot:

 

 

I miejsce: Krzysztof Napierała, Jakub Malinowski, Cezary Malinowski- Zespół Szkół Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.04.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES