- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Rząd mocno luzuje obostrzenia- IV ETAP

Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja premiera, ministra zdrowia oraz kultury. Rząd znosi kolejne ograniczenia.

 

 

Od 30 maja dużo się zmieni. W pierwszej kolejności dotyczy to maseczek. W przestrzeni publicznej obowiązuje zachowanie dystansu 2 metrów. Ale maseczki nie będą konieczne. Zarówno w przestrzeniach otwartych, jak i zamkniętych. Warunkiem jest zachowanie dystansu. W sklepie, środkach komunikacji, kinach- maseczki będą wciąż obowiązkowe. Zalecane jest noszenie maseczek, jeżeli osoby idą obok siebie.

 

Można spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku czy plaży bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowa się odpowiedni dystans społeczny. Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne oraz osoby, które zasłaniają usta i nos.

 

 

Rząd ponownie dopuszcza możliwość zgromadzeń- do 150 osób. Od 30 maja nie będą obowiązywać limity osób w branży handlowej i gastronomicznej. 

 

Od 6 czerwca ponownie będą otwarte kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, parki rozrywki, kluby fitness. Będzie można również organizować uroczystości rodzinne do 150 osób.

 

Będą mogły odbywać się również koncerty plenerowe do 150 osób. W kinach i teatrach widownia będzie mogła być zajęta maksymalnie w 50 procentach, konieczne będzie zakrywanie ust i nosa.

 

Od 30 maja brak będzie także limitu wiernych w kościołach. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

 

Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness.

 

Przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy nauczyć się żyć. Ten koronawirus jeszcze z nami pozostanie, tak szybko nie odejdzie - podkreślał M. Morawiecki.

 

 

 

 

 

grafiki: KPRM

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES