- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Seniorze uważaj na oszustów !

Zbliża się okres świąteczny. Ten czas może być pretekstem do do wykorzystania dobroduszności seniorów. Policja przestrzega przed wpuszczaniem do domu nieznajomych osób.

 

Okres świąteczny, to czas kiedy oszuści mogą stać się aktywni. Złodzieje mogą chcieć spożytkować ten szczególny moment na wykorzystanie dobroduszności seniorów.

 

Oszuści często przychodzą do domów seniorów pod pretekstem sprzedaży różnych przedmiotów. Często, gdy widza brak zainteresowania kupnem oferowanych przez nich rzeczy próbują dostać się do domu pod innym pretekstem (np. napicia się wody, skorzystania z telefonu, skorzystania z toalety). Wówczas wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby złodzieje znaleźli pozornie dobrze ukryte pieniądze lub wartościowe przedmioty.

 

Apelujemy do seniorów aby pod żadnym pretekstem nie wpuszczali do domów nieznajomych osób.

 

Seniorze, aby nie stać się ofiarą przestępstwa koniecznie zachowaj środki ostrożności:

 

  • Pamiętaj, że nie należy wpuszczać do domu osób, których nie znasz! Jeśli osoba wzbudzi w Tobie jakiekolwiek podejrzenie powiadom Policję!

 

  • Nie bój się sprawdzić tożsamości osoby, która Cię odwiedza.Poproś ją o dowód osobisty. Nie masz obowiązku wpuszczać do domu obcego. Postaraj się zapamiętać jej dane żeby w razie potrzeby podać je policji.

 

  • Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać niezwłocznie zadzwoń na Policję ! (bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego numer 112). Przedstaw dokładnie sytuację policjantowi który odbierze. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli sprawnie podjąć działania aby Ci pomóc.

 

  • Poproś rodzinę, aby wyposażyli Twoje drzwi w wizjer dzięki czemu nie będziesz musiał nawet otwierać drzwi żeby zobaczyć kto za nimi stoi. Przydatny może się też okazać łańcuszek stanowiący blokadę drzwi.

 

  • Nie trzymaj dużych sum pieniędzy w domu, bezpieczniej będzie przechowywać je na koncie bankowym. Złodzieje potrafią doskonale rozpracować „genialne” skrytki w naszych domach.

 

14.12.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES