- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Słoneczny jubileusz!

 

Reportaż zdjęciowy. Kliknij na powyższe zdjęcie...

 

 

Jubileusz 30-lecia Chóru Dziecięco- Młodzieżowego Promyki Słoneczne

 

„ O Panie, niech będę jak promyk słoneczny…”

św. Urszula Ledóchowska

 

Rok 2018 jest dla naszego miasta czasem szczególnym. 30 lat temu, wiosną 1988 roku w związku z przygotowaniami do sprowadzenia relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej z Rzymu do sanktuarium w Pniewach, powołano do życia chór złożony z dzieci i młodzieży z Pniew i okolic. Ze względu na okoliczności powstania w sposób naturalny patronką zespołu została wyniesiona na ołtarze w 2003 roku założycielka pniewskiego zgromadzenia.

 

 

Ideą działalności Promyków Słonecznych jest oddawanie czci Bogu poprzez śpiew liturgiczny. Liturgiczny charakter chóru w znacznej mierze decyduje o profilu repertuarowym, który obejmuje chorał gregoriański oraz utwory wielogłosowe kompozytorów dawnych i współczesnych.

 

 

Obecnie zespół liczy ok. 100 osób w wieku od 7 do 19 lat. Inicjatorką, dyrygentem  i kierownikiem artystycznym jest s. Daniela Jankowska, urszulanka Serca Jezusa Konającego. Chór swoim śpiewem zespół sławi ziemię pniewską nie tylko w kraju. Ma też w swoim dorobku wiele tras koncertowych w Niemczech, Holandii, Francji, Finlandii, Austrii, Danii, Anglii, Irlandii, Słowacji i Włoszech, gdzie śpiewał w Castel Gandolfo dla Ojca Świętego Jana Pawła II w sierpniu 1993 r. oraz podczas kanonizacji św. Urszuli w roku 2003 na Placu św. Piotra w Rzymie.

 

 

W ciągu 30 lat chór nagrał sześć płyt: O Panie, niech będę jak promyk słoneczny, z kolędami, z Akatystem do Ducha Świętego, z Akatystem ku czci Bogurodzicy, z pieśniami eucharystycznymi, z pieśniami ku czci św. Urszuli. Należy do Polskiej i Światowej Federacji Pueri Cantores.

 

 

Promyki Słoneczne to niezwykła wspólnota – 30 lat działalności sprawiły, że prawie każda pniewska rodzina w mniejszym lub większym stopniu miała z nim styczność, a siostra Daniela Jankowska poświęciła mnóstwo czasu setkom dzieci z naszego miasta.

 

 

Wczoraj, 26 maja 2018 r. w Dzień Matki rozpoczęły się Obchody Dni Patronki Miasta- św. Urszuli Ledóchowskiej. O godz. 12.00 w Kaplicy Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej odbyła się Msza św. dziękczynna oraz koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia istnienia Chóru Dziecięco- Młodzieżowego Promyki Słoneczne. Gratulacje oraz podziękowania złożył burmistrz Jarosław Przewoźny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak. Po uroczystej liturgii na dziedzińcu wypuszczono balony.

 

 

Tekst za stroną: www.pniewy.wlkp.pl

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES