- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Spotkanie z Szamotulskimi Seniorami

Policjanci z Szamotuł wraz z panem Starostą Józefem Kwaśniewiczem spotkali się z Szamotulskimi seniorami. Mundurowi opisywali zagrożenia, które mogą ich spotkać w codziennym życiu. Natomiast Starosta wręczył uczestnikom elementy odblaskowe w celu poprawy ich bezpieczeństwa. Ponadto funkcjonariusze przekazali słuchaczom poradniki opracowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.

 

W dniu 2 lutego br. policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej oraz Wydziału Ruchu drogowego, spotkali się z seniorami z terenu naszego powiatu. Tym razem w działaniach profilaktycznych uczestniczyli seniorzy z Szamotuł.

 

Głównym celem spotkania było przekazanie seniorom wiedzy na temat metod i sposobów działania oszustów, a także przypomnienie podstawowych zasad unikania zagrożenia, w tym zagrożenia na drogach.

 

Chcemy, aby seniorzy byli świadomi tego, iż oszuści często chcą wykorzystać ich dobroduszność, przez co osoby starsze narażają się na utratę pieniędzy, które często oszczędzali przez większość swojego życia. Znane metody działania oszustów poparto przykładami z terenu powiatu szamotulskiego. Podczas spotkania st. post. Filip Paciura omówił m. in. metodę działania oszustów na wnuczka, na kolegę, na pracowników instytucji, na policjanta, na pracownika pogotowia ratunkowego, na domokrążcę itp. Policjanci zwrócili też uwagę, aby w nie dać się oszukać fałszywym wolontariuszom. Jak zawsze podczas rozmów z seniorami policjanci przestrzegali przed wpuszczaniem do domów obcych osób.

 

Kolejnym punktem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Osoby powyżej 65-roku życia są uczestnikami zdarzeń drogowych i wiek oraz doświadczenie życiowe nie pomagają im w 100 % uniknąć niebezpieczeństw. Właśnie dlatego st. sierż. Przemysław Chudy przypomniał o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania pieszych oraz rowerzystów.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od Pana Starosty Józefa Kwaśniewicza kamizelkę, oraz opaskę odblaskową. Pan Starosta również chętnie odpowiadał na pytania dotyczące rozwoju miasta, który przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa min. seniorów. Natomiast mundurowi wręczyli uczestnikom poradniki „Bezpieczne życie seniorów” dzięki którym będą mięli „pod ręką” wiele cennych wskazówek.

 

To nie jedyne spotkanie, które mundurowi przeprowadzili w tym dniu. Policjant odwiedził także jedno z Szamotulskich przedszkoli, aby podczas obchodów dnia Babci i Dziadka również przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także o metodach działania oszustów.

 

Spotkania odbyło się w ramach programu prewencyjnego pod hasłem „Bezpieczne życie seniorów” , którego pomysłodawcą jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Natomiast elementy odblaskowe zostały pozyskane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

 

 

zdjęcia: Sekcja Emerytów i Rencistów Nauczycielstwa Polskiego

 

 

 

 

 

04.02.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES