- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W minioną środę policjanci z Szamotuł i Wronek oraz ratownicy medyczni ze szpitala w Szamotułach rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami z wronieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchacze poznali metody działania oszustów oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

W ramach programu prewencyjnego, którego pomysłodawcą jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu pod hasłem „Bezpieczne życie seniorów” przedstawiciele instytucji dbających o bezpieczeństwo spotykają się z seniorami aby uświadamiać ich w zakresie niebezpieczeństw, które na nich czyhają. Zależy nam na tym, aby seniorzy w naszym powiecie czuli się bezpiecznie i aby nie padali ofiarami oszustów.

 

Właśnie dlatego przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Komisariatu Policji we Wronkach oraz, Szpitala Powiatowego w Szamotułach w środę spotkali się z seniorami z terenu naszego powiatu. Tym razem w akcji uczestniczyli seniorzy z Wronek.

 

Spotkanie otworzyli przedstawiciele Policji. Na wstępie omówione zostały założenia programu „Bezpieczne Życie Seniorów”. Głównym celem spotkania ze strony Policji było przekazanie seniorom wiedzy na temat metod i sposobów działania oszustów, a także przypomnienie podstawowych zasad unikania zagrożenia. Chcemy, aby seniorzy byli świadomi tego, iż oszuści często chcą wykorzystać ich dobroduszność, przez co osoby starsze narażają się na utratę pieniędzy, które często oszczędzali przez większość swojego życia. Znane metody działania oszustów poparto przykładami z terenu powiatu szamotulskiego. Podczas spotkania omówiono m.in. metodę działania oszustów na wnuczka, na kolegę, na pracowników instytucji, na policjanta, na pracownika pogotowia ratunkowego, na domokrążcę itp. Jak zawsze podczas rozmów z seniorami policjanci przestrzegali przed wpuszczaniem do domów obcych osób.

 

Kolejnym punktem programu było wystąpienie ratowników medycznych z szamotulskiego szpitala. Pan Adam Kukuła oraz Roman Ziętek omówili m.in. informacje dotyczące zasad funkcjonowania numerów alarmowych w kontekście udzielenia pomocy medycznej. Ratownicy omówili i pokazali w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy mieli też okazję sami sprawdzić jak udzielać pierwszej pomocy.

 

 

W trakcie spotkania seniorzy mieli wiele pytań zarówno do policjantów jak i do ratowników. Na zakończenie zostali zaproszeni na debatę społeczną, którą w czerwcu będzie organizowała szamotulska komenda Policji.

 

 

 

 

 

 

15.05.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES