- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Sprawcy włamań zatrzymani na gorącym uczynku

Kryminalni z szamotulskiej komendy w trakcie realizacji sprawy dotyczącej kradzieży z włamaniem do automatów kasowych na myjniach bezdotykowych, zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. Podejrzewani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Starty pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na łączną kwotę ponad 20 tys. złotych.

 

W nocy z 27 na 28 czerwca br.  doszło do kradzieży z włamaniem do automatów kasowych na jednej z myjni bezdotykowej w Szamotułach.  Z ustaleń kryminalnych wynikało, że sprawcy, wyłamując kłódki i podważając drzwi, dostawali się do automatów kasowych myjek ciśnieniowych, skąd zabierali pieniądze. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji informacji zebranych w tej sprawie policjanci wytypowali sprawców włamań.

 

Nad ranem, 29 czerwca  br. szamotulscy kryminalni w miejscowości Ostroróg na gorącym uczynku zatrzymali typowanych wcześniej mieszkańców powiatu międzyrzeckiego (woj. Lubuskie).

 

29-latek po dokonanej kradzieży pakował do plecaka łom, kiedy na myjnie wjechali kryminalni. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać po polu uprawnym. Drugi z mężczyzn, który czekał w samochodzie na widok uciekającego kolegi z piskiem opon odjechał z miejsca i również zaczął uciekać. Policjanci po krótkich pościgach zatrzymali obu mężczyzn.

 

Kryminalni ustalili, że zatrzymani mężczyźni dokonali kradzieży z włamaniem do automatów kasowych myjek ciśnieniowych w Szamotułach, Ostrorogu oraz usiłowali dokonać kradzież z włamaniem w Pniewach. W ten sposób zniknęło ponad 3 tys. zł. Starty pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na łączną kwotę ponad 20 tys. złotych.

 

Śledczy, 30 czerwca  przedstawili mieszkańcom powiatu międzyrzeckiego zarzuty kradzieży z włamaniem.  Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

 

 

 

 

 

01.07.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES