- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Sprzedawca podejrzewany o oszustwo

Kara więzienia grozi mężczyźnie, który w tym tygodniu usłyszał zarzuty oszustwa. Mężczyzna jest podejrzewany o działanie na niekorzyść swojego pracodawcy poprzez przywłaszczanie pieniędzy ze sklepowej kasy. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

W dniu 19 lutego br. policjanci szamotulskiej patrolówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym oszustwa. Do zdarzenia doszło w jednym z szamotulskich marketów. Na miejscu, w rozmowie ze zgłaszającym okazało się, iż podejrzewa jednego z kasjerów sklepu o wyprowadzanie pieniędzy z kasy.

 

Jak się okazało, podejrzewany, to mieszkaniec gminy Ostroróg. Mężczyzna miał nie tylko jeden raz oszukiwać pracodawcę. Z ustaleń wynikało, iż kilkakrotnie wyciągał pieniądze. Łączne straty wynosiły blisko 1000 zł.

 

Patrolowcy zatrzymali go i doprowadzili go do komendy. Sprawą zajęli się szamotulscy dochodzeniowcy. Z ustaleń wynikało, iż podejrzewany, pracując na kasie fiskalnej nie wydawał klientom paragonów, po czym wycofywał część produktów z systemu i fikcyjną nadwyżkę pieniędzy wyciągał z kasy dla siebie. Do zdarzeń doszło w okresie od 5 do 8 lutego br.

 

Po zebraniu niezbędnych materiałów mężczyzna usłyszał  zarzut oszustwa, który dotyczył pięciu zdarzeń.

 

Postępowanie jest w toku. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

 

(Sandra Chuda)

 

22.02.2018

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES