- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Sprzedawco – uważaj na oszustów!

Nowy sposób oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem na przedsiębiorcach. Sprawca, podając się za przedstawiciela firmy obsługującej terminal kontaktuje się telefonicznie w sprawie zmiany ustawień.

 

25 lipca br. szamotulscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch oszustw na szkodę, pracownic ze sklepu na terenie gminy Ostroróg i Szamotuły.  Sprawca, telefonicznie podając się za przedstawiciela jednej z firm poinformował sprzedawczynię o rzekomej zmianie w ustawieniach terminala płatniczego i zaoferował niezwłoczną pomoc w usunięciu usterki.

 

W tym celu poleciłby wykonywała jego polecenia oraz o wygenerowanie doładowania zgodnie z jego wskazówkami. Kobieta wykonywała polecenia rzekomego przedstawiciela handlowego. W związku z niemożnością usunięcia „usterki” mężczyzna jeszcze dwukrotnie poprosił kobietę o wprowadzenie kodów i generowanie doładowań.

 

Zgłaszająca po jakimś czasie, kiedy zorientowała się, że została oszukana zadzwoniła do firmy, z której pracownikiem rzekomo rozmawiała, ale okazało się, że numer jest nieaktywny. Na 650 zł obciążyła konto sklepu, w którym pracuje. Ten sam przedstawiciel dokonał podobnego oszustwa w drugim sklepie, który obciążył na kwotę 950 zł.

 

Jest to kolejny rodzaj oszustw, aby uniknąć takiego zagrożenia, należy pamiętać o zwykłych środkach ostrożności!

 

(EG)

 

27.07.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES