- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Stracił panowanie nad samochodem, uderzył w drzewo – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Do 2 lat więzienia grozi 24-latkowi podejrzanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Z ustaleń wynika, iż mężczyzna kierując samochodem stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. Policjanci przedstawili mu zarzuty.

 

W minioną sobotę (23 grudnia br.), po godzinie 11, policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Piotrowie.

 

Na miejscu policjanci zastali uczestników kolizji oraz jej świadków. W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, iż kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Pojazdem poruszało się dwóch obywateli Ukrainy w wieku 24 oraz 26 lat. Z ustaleń wynikało, iż BMW kierował 24-latek. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzn. Obaj byli nietrzeźwi, a mężczyzna podejrzewany o kierowanie samochodem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Zarówno kierowcy, jak i pasażerowi pojazdu nic poważnego się nie stało. Oboje trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych- pasażer w celu wytrzeźwienia, natomiast kierujący został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

 

Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego czynu. Sprawę powyższego zdarzenia wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

 

24-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

 

(S.Chuda)

 

26.12.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES