- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Stracił prawo jazdy, bo pędził przez wieś

Mandat w wysokości 500 zł, 10 punktów karnych oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące, to kara która spotkała kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h na terenie zabudowanym. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę na drogach.

 

13.04.2017 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł, patrolowali teren miejscowości Bytyń. Policjanci korzystali z radiowozu, który wyposażony jest w wideo-rejestrator. Przed godziną 17.00 , namierzyli samochód marki Volkswagen Passat, którego kierujący pędził przez wieś. Mężczyzna znacznie przekroczył prędkość na terenie zabudowanym. Kierujący poruszał się z prędkością ponad 120 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

 

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Okazało się, iż passatem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. Za przekroczenie prędkości, funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł. Mężczyzna „wzbogacił się” też o 10 punktów karnych. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 70 km/h na terenie zabudowanym, mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wobec mężczyzny zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień. 30-latek odzyska prawo jazdy dopiero po trzech miesiącach.

 

Zbliża się okres świąteczny. Jest to czas, kiedy często dużo podróżujemy. Apelujemy wiec do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. W tym czasie, policjanci będą prowadzić także wzmożone kontrole na drogach w trakcie których szczególną uwagę zwrócą na przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci będą też sprawdzali m. in. stan trzeźwości i sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

 

14.04.2017

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES