- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Stracił prawo jazdy za spowodowanie kolizji

Policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie w rażącego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie groźnie wyglądającej kolizji. Sąd zadecyduje czy odzyska uprawnienia.

 

09.03 około godziny 19.50 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w miejscowości Piotrowo.

 

Na miejscu oprócz służb ratowniczych oraz uczestników zdarzenia, funkcjonariusze zastali doszczętnie zniszczone pojazdy.

 

Policjanci ustalili świadków oraz przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż 19-letni mieszkaniec Obrzycka, który kierował samochodem marki BMW, w trakcie wyprzedzania innego samochodu zderzył się z 33-letnią mieszkanką gminy Obrzycko, która kierowała Peugeotem. W wyniku zderzenia peugeot wywrócił się na dach, natomiast BMW uderzyło w płot.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących samochodami- oboje byli trzeźwi. Ponadto mundurowi wykonali oględziny oraz sporządzili niezbędne materiały dokumentujące przebieg zdarzenia.

 

Kierującą oraz pasażera peugeota pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala. Na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. W związku z powyższym sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa.

 

Mając na uwadze spowodowanie rażącego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu BMW.

 

Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. To sąd zadecyduje o wymiarze kary.

 

 

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.

 

 

 

 

10.03.2017

 

 

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES