- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Stracili prawo jazdy w działaniach 'Prędkość'

Dwoje kierujących pojazdami straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierujący „wpadli” w ręce policjantów w trakcie policyjnych działań „prędkość”.

 

Od 26 kwietnia na terenie całego województwa policjanci z drogówki prowadzą działania pod hasłem „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby przekraczające dozwoloną prędkość. Na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali dwie osoby, które straciły uprawnienia do kierowania pojazdami za znaczne przekroczenie prędkości.

 

Pierwszego dnia działań, w Sędzinach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mieszkankę Dusznik, która kierowała mercedesem. W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kobieta poruszała się z prędkością 112 km/h.

 

Kolejna osoba, która poruszała się ze znaczną prędkością została zatrzymana przez drogówkę w Butyniu. Mieszkaniec Wronek, który kierował audi przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 78 km/h. Mężczyzna poruszał się z prędkością 128 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

 

Wobec kierujących zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień. Odzyskają prawo jazdy dopiero po trzech miesiącach. Oprócz tego policjanci nałożyli, na kierujących mandaty oraz punkty karne.

 

Rozpoczynamy okres długiego weekendu majowego. Jest to czas, kiedy często dużo podróżujemy. Apelujemy wiec do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. W tym czasie, policjanci będą prowadzić także wzmożone kontrole na drogach w trakcie których szczególną uwagę zwrócą na przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci będą też sprawdzali m. in. stan trzeźwości i sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

 

28.04.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES