- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Stracili prawo jazdy za prędkość

Dwie osoby jednego dnia na trzy miesiące straciły uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko za sprawą znacznego przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym.

 

W minionym tygodniu (2 stycznia br.) policjanci szamotulskiej drogówki kontrolowali rejon gminy Duszniki pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości.

 

W trakcie pełnionej służby, parę minut po godzinie 8, w Sędzinach funkcjonariusze namierzyli kierującego samochodem marki Mazda, który poruszał się ze znaczną prędkością. Okazało się, iż na terenie zabudowanym, mieszkaniec gminy Obrzycko poruszał się z prędkością aż 122 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h.

 

Kolejny przypadek znacznego przekroczenia dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości, policjanci odnotowali niemal w tym samym miejscu niecałe pół godziny później. Mieszkaniec powiatu Rawickiego, który kierował oplem jechał z prędkością aż 108 km/h.

 

Każdy z mężczyzn został przez policjantów ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące mężczyźni nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie za kierowanie samochodem narażą się na kolejne konsekwencje prawne.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

07.01.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES