Stracili prawo jazdy za prędkość

Dwie osoby jednego dnia na trzy miesiące straciły uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko za sprawą znacznego przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym.

 

W minionym tygodniu (2 stycznia br.) policjanci szamotulskiej drogówki kontrolowali rejon gminy Duszniki pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości.

 

W trakcie pełnionej służby, parę minut po godzinie 8, w Sędzinach funkcjonariusze namierzyli kierującego samochodem marki Mazda, który poruszał się ze znaczną prędkością. Okazało się, iż na terenie zabudowanym, mieszkaniec gminy Obrzycko poruszał się z prędkością aż 122 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h.

 

Kolejny przypadek znacznego przekroczenia dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości, policjanci odnotowali niemal w tym samym miejscu niecałe pół godziny później. Mieszkaniec powiatu Rawickiego, który kierował oplem jechał z prędkością aż 108 km/h.

 

Każdy z mężczyzn został przez policjantów ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące mężczyźni nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie za kierowanie samochodem narażą się na kolejne konsekwencje prawne.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

07.01.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES