- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Strażacy wsparli WOŚP

Strażacy OSP Pniewy udali się na halę widowiskową w Pniewach w celu pokazu ratownictwa technicznego oraz medycznego. Zostały zaprezentowane możliwości sprzętu hydraulicznego, oraz udzielenie pierwszej pomocy trzem poszkodowanym (dwie kobiety i dziecko). Bardzo chcieliśmy zwrócić uwagę na wypadki w którym biorą udział dzieci, ich organizmy są o wiele delikatniejsze. Lżejsze ciała są bardziej narażone na duże obrażenia, dlatego tak bardzo ważne jest umieszczanie dzieci w foteliku oraz zapięcie pasów bezpieczeństwa. Sama ewakuacja dziecka w foteliku(jeśli jest taka możliwość) jest dla nas strażaków łatwiejsza i bezpieczniejsza, gdyż nie narażając na ruchy stawów wyciągamy cały fotelik z dzieckiem.
 
Dodatkowo strażacy wsparli WOŚP ofiarując na licytację zabytkowy hełm, toporek oraz zegar z wizerunkiem naszej strażnicy i wozów bojowych.
 
Za udział w licytacji serdecznie dziękujemy. 
 
 
 
 
 
 
 
Poniedziałek , 12 Stycznia 2015
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES