- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Strażacy zbierali podpisy. Ważna sprawa OSP!

 
 
W dniu 6 października Telewizja Polska odwiedziła naszą jednostkę. Spotkanie w strażnicy miało na celu nagłośnienie ważnego tematu dla wszystkich strażaków w Polsce. W OSP Ustronie Morskie zawiązał się Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, którego zadaniem jest zmiana ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej, tak aby zapewnić strażakom niezawodowym, którzy ucierpieli w związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi lub ćwiczeniami , zasiłek chorobowy albo świadczenie rehabilitacyjne na okres niezdolności do pracy.
 
 
W obecnym stanie prawnym,  członek Ochotniczej Straży Pożarnej, który ucierpiał w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej lub ćwiczeń, nie był zatrudniony na umowę o pracę, np. będąc osobą uczącą się, bezrobotną, zatrudnioną na umowę zlecenie itp. jest pozbawiony  jakichkolwiek świadczeń przez okres choroby i rehabilitacji.
 
 
Aby zmienić ten stan rzeczy, postanowiliśmy zaproponować zmiany w ustawie, a następnie zebrać 100.000 podpisów pod projektem.
 
 
 
 
Odcinek Teleskopu z udziałem strażaków z OSP Pniewy (od 13:30 min) 
 
 
 
 
 

Drodzy druhowie, druhny i mieszkańcy Pniew jak i całej Polski. Możecie pomóc nam, strażakom!  Wystarczy wydrukować listę na której zbieramy podpisy, listy można przekazać znajomym strażakom (mowa o Pniewskich) lub dzwonić pod numer tel 604878209 w celu ustalenia terminu odbioru podpisów.

 

Lub

 

Będziemy Was prosić o wsparcie, dyżurując w różnych punktach naszego miasta ( przed kościołami, w marketach)

 Wskazówki dotyczące zbierania podpisów i wypełniania list poparcia obywateli. W miejscu zbierania podpisów obywateli musi być wyłożony do wglądu projekt ustawy. Obywatel udziela poparcia projektowi ustawy, wpisując (czytelnie!) na wykazie, obok swojego imienia (imion) i nazwiska, adresu zamieszkania (ulica, nr domu, miejscowość, kod pocztowy) oraz numeru ewidencyjnego PESEL, własnoręczny podpis. Na każdej stronie wykazu musi znajdować się nazwa komitetu i tytuł projektu ustawy, której obywatel udziela poparcia (niedopuszczalne jest dodawanie kolejnych wierszy na odwrotnej stronie lub dodatkowych arkuszach). Zaleca się dążenie do zamknięcia listy 10-ma kompletnymi wpisami (ułatwi to czynności związane liczeniem głosów poparcia). Prostokąt w lewym dolnym rogu wypełnia przedstawiciel Komitetu, dokonujący weryfikacji list i liczenia głosów poparcia.

 


Podstawowe uchybienia stwierdzane przy weryfikacji list:
- nieczytelny wpis,
- niekompletny adres (brak wpisu miejscowości lub kodu pocztowego),
- wstawianie odnośników (-,,-) w polu adresowym w przypadku powtarzania się tego samego 
adresu zamieszkania,
- brak numeru PESEL lub podpisu.

 

  

Link do pobrania zmian w ustawie

http://przeklej.org/file/lVO60o/Zmieniamy.ustawe.o.ochronie.ppoz..pdf

 

 

Link do strony OSP Ustronie Morskie itp

http://osp.ustronie-morskie.pl/media-o-inicjatywie-i-nie-tylko,337,l1.html

 

Pliki do pobrania
 
 
06.10.2014
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES