- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Sukces na Wojewódzkim Konkursie Geograficznym (etap szkolny)

Dnia 29.10.2020r. odbył się online  etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, w którym uczestniczyło 17 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.
 
Należało wykazać się następującą wiedzą:
 
- lądy i oceany na Ziemi,
 
- krajobrazy świata,
 
- Ziemia w Układzie Słonecznym,
 
- współrzędne geograficzne,
 
- geografia fizyczna Polski,
 
- mapa fizyczna Polski,
 
- mapa fizyczna świata.
 
Konkurs składał się z 20 pytań typu zamkniętego i otwartego, limit czasu wynosił 60 minut, można było uzyskać maksymalnie 60 punktów. Po sprawdzeniu odpowiedzi przez system okazało się, że Marta Malinowska (kl. 7e) zdobyła 48 punktów, Bartosz Bławat (kl. 8b) zdobył 55 punktów. Wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego wyżej wymienionego konkursu, bo zdobyli 80% i więcej punktów. Młodzież przygotowywała się do konkursu na kółku geograficznym prowadzonym przez Jolantę Woropaj.
 
Gratulujemy wspaniałego sukcesu. Życzymy wytrwałości i siły do dalszej nauki. Trzymamy kciuki na etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się w styczniu 2021 roku.
 
 
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES