- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Świadectwo dopuszczenia dla OSP w Psarskiem

W grudniu 2017 roku Gmina Pniewy zakupiła dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarskiem nowoczesny, choć używany, średni specjalny samochód ratowniczo-gaśniczy marki RENAULT Midliner M180. Auto pochodziło z Francji, gdzie zostało wyprodukowane i użytkowane przez jedną z tamtejszych jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Fabrycznie pojazd posiadał odpowiednie wyposażenie i wszelkie normy unijne do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

 

Po zakupie samochód został zarejestrowany i wpisany do podziału bojowego przez Państwową Straż Pożarną w Szamotułach. Jednak jesienią 2018 roku, po dopatrzeniu się przez PSP, iż pojazd nie posiada polskiego dopuszczenia do użytkowania został on wycofany z podziału bojowego, w związku z czym druhowie z Psarskiego musieli zawiesić swoją działalność ratowniczo-gaśniczą i zaprzestać udziału w akcjach strażackich.

 

Od tamtego czasu Gmina rozpoczęła starania o uzyskanie świadectwa dopuszczenia do użytkowania. 16 czerwca 2020 roku, po długotrwałej procedurze badawczej, przygotowaniu stosu dokumentacji, przystosowaniu pojazdu do polskiej normy i dzięki zaangażowaniu: burmistrza Jarosława Przewoźnego, prezesa ZOMG ZOSP RP w Pniewach Jarosława Łuczaka, strażaków z OSP w Psarskiem i wielu życzliwych osób udało się uzyskać jedno z pierwszych w województwie świadectwo dopuszczenia dla samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wszelkie koszty związane z procedurą przeprowadzenia procesu dopuszczenia zostały sfinansowane ze środków budżetu Gminy Pniewy.

 

Mimo, że od samego początku wiele osób wątpiło w sukces, odradzało nam i zniechęcało nas do podjęcia działań, strasząc obszerną dokumentacją, kosztami i długotrwałą procedurą pozyskania świadectwa, my się nie poddaliśmy i wykorzystując własne możliwości i siły doprowadziliśmy do sukcesu. Jednostka OSP w Psarskiem i jej druhowie będą mogli znowu służyć społeczeństwu i nieść pomoc ludziom, nie tylko w Gminie Pniewy ale również poza jej granicami. Jest to wspaniały prezent w 100-lecie istnienia OSP w Psarskiem. Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES