- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Sylwester i Nowy Rok w powiecie szamotulskim

W Sylwestra oraz w Nowy Rok Policja odnotowała porównywalną liczbę zdarzeń do analogicznego okresu roku ubiegłego. W te dwa dni na przełomie 2015 i 2016 roku, policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy oraz odnotowano jedną kolizje drogową. Zatrzymano jedną osobę poszukiwaną. Ponadto nie doszło do żadnego wypadku.

 

W tym roku w Sylwestra oraz w Nowy Rok policjanci interweniowali w związku z otrzymanymi zgłoszeniami w sumie ponad 40 razy. Interwencje dotyczyły zarówno awantur domowych jak i interwencji w miejscach publicznych. Interwencje w miejscach publicznych dotyczyły np. zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego, szarpanin między mieszkańcami, niszczenia mienia, itp.

 

31 grudzień 2015 oraz 1 styczeń 2016 na drogach powiatu minęły spokojnie. Policjanci, których w tych dniach było na drogach więcej niż na co dzień, odnotowali jedną kolizję drogową w Chełmnie. W Lulinku funkcjonariusze szamotulskiej drogówki zatrzymali mieszkankę gminy Oborniki, która jadąc samochodem marki Opel przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h (94/40 km/h) – funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy.

 

Dzielnicowi z Szamotuł 31 grudnia zatrzymali jedną osobę poszukiwaną.

 

Wieczorem 31 grudnia w Szamotułach doszło do wybuchu petardy trzymanej w ręku przez 13-letniego mieszkańca Szamotuł. W wyniku wybuchu chłopiec doznał urazu z częściową amputacją kciuka i palca wskazującego prawej ręki. Małoletni przebywał pod opieką ojca. Ponadto policjanci interweniowali w związku ze zgłoszonym pożarem samochodu marki Porsche.

 

W analizowanym okresie policjanci nie ujawnili żadnego nietrzeźwego kierującego. W tym samym czasie ubiegłego roku policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

 

04.01.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES