- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Szamotulscy policjanci kontrolują pustostany

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Namawiają do skorzystania z pomocy odpowiednich instytucji. Apelują również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających życiu.

 

Od początku nowego roku znacznie obniżyła się temperatura powietrza. Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Szamotulscy policjanci zwracają więc szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Kontrolują miejsca w których przebywają bezdomni, pustostany, prowizoryczne altany na ogródkach działkowych. Namawiają napotkane osoby do skorzystania z pomocy instytucji, które pomogą przetrwać okres zimowy.

 

 

Osoby bezdomne często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać. Często też nie mają świadomości zagrożenia, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia tych ludzi. Każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. 


Apelujemy więc do mieszkańców powiatu szamotulskiego o zwracanie uwagi na napotykane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni, zwracajmy szczególną uwagę na osoby bezdomne, starsze,nietrzeźwe. W przypadku kiedy jesteśmy świadkami, że osoba bezdomna potrzebuje pomocy należy powiadomić odpowiednie służby.

 

 

 

 

 

 

12.01.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES