- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Szamotulscy policjanci kontrolują zamarznięte akweny wodne

Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach dokonali kontroli „dzikich lodowisk“. Funkcjonariusze ostrzegali napotkanych śmiałków o niebezpieczeństwie związanym z wchodzeniem na zamarznięte tafle lodu.

 

Policjanci dokonali kontroli: Jeziora Bytyńskiego w Komorowie, Jeziora Mormin i Jeziora Wielkiego w Ostrorogu, Zalewu w Radzyznach, Rzeki Warta w Obrzycku oraz Jeziorka Szamotulskiego. Napotkanych śmiałków ostrzegali o ryzyku utraty zdrowia a nawet życia podczas niebezpiecznej zabawy na lodzie.

 

Przypominamy, iż tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowiska gwarantują bezpieczną zabawę.

 

Dzikie lodowiska stanowią zagrożenie dla nas oraz wszystkich osób, które w tym samym momencie znajdują się na lodzie.

 

Każdego roku w Polsce dochodzi do tragedii podczas wchodzenia na zamarzniętą taflę lodową akwenów wodnych.

 

Jeśli z jakiejś przyczyny znalazłeś/aś się na „dzikim lodowisku” i usłyszysz trzeszczenie lodu, nie zatrzymuj się - natychmiast zawróć w kierunku brzegu.

 

Kiedy widzisz, że pod kimś zarwał się lód. Wezwij pomoc przez telefon komórkowy – numer 998, 997. Nie wchodź na lód, staraj się podać jakiś przedmiot np. gałąź, kurtkę – pomóż ofierze wydostać się na krawędź lodu.
 
 
 
 
 
25.01.2016
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES