- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Szansa na powrót do życia zawodowego osób po udarze mózgu

Chorzy mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego otrzymają specjalistyczną pomoc.

 

Udar mózgu, dotyka ponad 70 000 Polaków rocznie. Jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci,  prowadzi w wielu przypadkach do niepełnosprawności. Jednak odpowiednia  rehabilitacja może pomóc osobom dotkniętym chorobą w powrocie do samodzielnego funkcjonowania i do pracy zawodowej.

 

Prawie 1,6 mln złotych na prowadzenie rehabilitacji poudarowej pozyskał SP ZOZ w Szamotułach w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

 

Samorząd Powiatowy planuje wesprzeć chorych w ramach tego programu. Na najbliższej sesji – na wniosek starosty Beaty Hanyżak  - Rada Powiatu pochyli się nad dofinansowaniem programu kwotą 82 tys. zł. Będzie to tzw. „wkład własny”, bez którego programu nie dałoby się zrealizować.  

 

O szczegółach programu mówi mgr Robert Piechota, Kierownik Zakładu Fizykoterapii SP ZOZ w Szamotułach.

 

 

Do kogo kierowany jest program?

 

- Będą mogły  z niego skorzystać osoby w wieku 18-64 lat, które przeszły udar mózgu w ciągu ostatnich 12 miesięcy od zgłoszenia i nie są jeszcze objęte żadnym programem rehabilitacyjnym. Beneficjentami są również najbliżsi Pacjenta, do których kierowane będą szerokie działania edukacyjno-profilaktyczne.

 

Jakie korzyści płyną z odpowiednio prowadzonej rehabilitacji?

 

- Ćwiczenia pozwalają na osiągnięcie samodzielności w dużo szerszym zakresie i znacznie krótszym czasie. W niektórych przypadkach umożliwiają nawet powrót do pracy i czynnego udziału w życiu społecznym. Im wcześniej rozpoczęta rehabilitacja, tym większa szansa na zdrowie.

 

Jak będzie przebiegał proces rehabilitacji?

 

  • Rehabilitację poudarową będziemy prowadzili na wielu płaszczyznach. Zespół specjalistów zajmie się m.in. fizykoterapią, kinezyterapią, zajęciami z logopedą i psychologiem. Wszystko pod nadzorem lekarza specjalisty. Będzie nawet darmowy catering.

 

Wkrótce przekażemy więcej szczegółowych informacji na temat rehabilitacji poudarowej w Powiecie Szamotulskim.  

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły
tel. +48 (61) 292 71 00, fax +48 (61) 292 71 02

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES