- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Te narkotyki nie trafią już na czarny rynek

Do 8 lat więzienia grozi 20-latkowi podejrzewanemu o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Mężczyzna podejrzewany o rozsyłanie narkotyków przesyłkami pocztowymi został ustalony i zatrzymany w minionym tygodniu przez szamotulskich kryminalnych. Policjanci zabezpieczyli ponad pół kolo nielegalnej substancji.

 

W sierpniu br. policjanci z Szamotuł otrzymali informację o podejrzanej paczce wysłanej za pośrednictwem placówki zajmującej się dostarczaniem przesyłek. Jak się okazało, wewnątrz koperty znajdowała się marihuana.

 

Sprawą zajęli się miejscowi kryminalni. W późniejszym czasie, w trakcie czynności służbowych, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejną przesyłkę z zawartością marihuany. W sumie w paczkach znajdowało się ponad 70 g zabronionej substancji.

 

Funkcjonariusze pracujący nad nielegalnym wprowadzaniem do obrotu narkotyków, na bieżąco zbierali niezbędny materiał dowodowy oraz pracowali nad ustaleniem sprawcy tego przestępczego procederu. W ostatnim czasie kryminalni natrafili na trop podejrzewanego o wysyłanie nielegalnych substancji. Policjanci poznali też sposób jego działania.

 

Choć mężczyzna posługiwał się fikcyjnymi danymi i kamuflował swój przestępczy proceder we wszelki możliwy sposób, skrupulatna praca operacyjna doprowadziła kryminalnych do podejrzewanego. Okazał się nim mieszkaniec gminy Rokietnica. 6 września, w godzinach wieczornych, funkcjonariusze zaskoczyli 20-latka w jego miejscu  zamieszkania.

 

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli m. in. sprzęt służący do zagłuszania sygnałów GPS i telefonów, kilka kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy oraz ponad 1800 sztuk opakowań ze znakami towarowymi znanej marki papierosów. 

 

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu środków odurzających. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie sprawy jest w toku. Nie wykluczamy kolejnych zarzutów.

 

Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających polskie prawo przewiduje do 8 lat więzienia.

 

 

 (SCh)

 

 

 

 

 

 

12.09.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES