- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Technik kryminalistyki odwiedził pniewską młodzież

Praca technika kryminalistyki była głównym tematem spotkania z licealistami z Pniew. Dodatkowo policjanci przypomnieli młodzieży o niebezpieczeństwie związanym z narkotykami oraz dopalaczami, a także o konsekwencjach prawnych popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie.

 

W miniony piątek policjanci z Szamotuł oraz z Pniew uczestniczyli w spotkaniu z licealistami z pniewskiego liceum należącymi do kółka biologiczno-chemicznego. Spotkanie miało niecodzienny charakter, gdyż młodzież oprócz profilaktyka i dzielnicowego miała okazję ugościć technika kryminalistyki. Pogadanka podzielona była na dwie części - profilaktyczną (dotyczącą tematyki narkotyków oraz dopalaczy) oraz informacyjno- edukacyjną (dotyczącą pracy technika kryminalistyki).

 

Podczas spotkania policjanci omówili z uczniami tematykę narkotyków i dopalaczy oraz konsekwencji i niebezpieczeństw wynikających z ich zażywania. W celu uświadomienia powagi problemu policjantka rozdała uczniom komiksy profilaktyczne. Mundurowi przypomnieli również młodzieży o konsekwencjach prawnych wynikających z popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie.

 

Głównym punktem spotkania było jednak zapoznanie młodzieży z pracą technika kryminalistyki. Asp. Artur Kurowski przedstawił młodzieży ciekawe informacje na temat swojego zawodu. Młodzież miała okazję zobaczyć w jaki sposób na co dzień policja zabezpiecza ślady. Młodzi ludzie dowiedzieli się czym jest kryminalistyczne badanie i zabezpieczanie miejsca zdarzenia. Policjant opowiedział też o najciekawszych przypadkach, z którymi spotkał się w swojej pracy. Uczniowie z chęcią słuchali asp. Kurowskiego oraz zadawali pytania. Bardzo interesowało ich co trzeba zrobić, żeby zostać technikiem kryminalistyki.

 

Spotkanie miało na celu poprawę bezpieczeństwa młodzieży oraz zapoznanie ich z pracą policjanta.

 

 

(S.Chuda)

 

 

 

 

18.01.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES