- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Tradycja i Nowoczesność. Rozmowa z Piotrem Dolatą

 

Rozmowa z Piotrem Dolatą – kandydatem na radnego gminy Pniewy z listy Tradycji i Nowoczesności.

 

1. Dlaczego wybrał Pan ‘Tradycję i Nowoczesność’? Co przemawia za tym Komitetem? Jak, według Pana postrzegają go potencjalni wyborcy i wreszcie: co jest Panu bliższe: ‘Tradycja’, czy ‘Nowoczesność’? Formułuję w ten sposób pytanie, gdyż  jest Pan młodą osobą, a więc bliżej nowoczesności…

 

Ten wybór podjąłem w pełnej świadomości. Komitet Wyborczy, którego jestem członkiem jest mi bliski. Tradycja i Nowoczesność to dwa bardzo ważne i kluczowe hasła. Osoby kandydujące z tego Komitetu to w dużym stopniu ludzie ceniący wartości patriotyczne, przekazywane nam przez naszych rodziców i dziadków,to także osoby odnoszące się do jakże czasem zapomnianych w dzisiejszym świecie podstawowych norm społecznych.

 

Osobiście miałem okazję porozmawiać z potencjalnymi wyborcami i mogę przyznać szczerze, że komitet który reprezentuję swoją osobą jest odbierany pozytywnie. Owszem padają pytania odnośnie jego nazwy Tradycja i Nowoczesność. Często budzą te hasła zastanowienia to jak to jest Tradycja czy Nowoczesność. Odpowiadam jedno i drugie.

 

Tradycja i Nowoczesność to nasz program, który chcielibyśmy wprowadzić – po tym jak uzyskamy mandat zaufania od naszych wyborców.

 

Jestem osobą młodą w dużej mierze odnoszącą się z poszanowaniem to przekazanych mi wartości – w sposobie wychowania za które dziękuję moim rodzicom i dziadkom. Owszem „Nowoczesność” jest mi bliższa – ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Dzisiaj przyglądając się polityce w naszej gminie potrzebne jest „świeże spojrzenie”. Ludzie młodzi oczekują – czegoś dla nich. Zarówno w propozycjach kulturalnych, sportowych, wypoczynkowych jak i tych ważnych dotyczących miejsc pracy. Tutaj w dużym stopniu potrzebne są odpowiednie uchwały podejmowane przez Radę Gminy Pniewy. W tej mierze bardzo ważna jest współpraca pomiędzy organem ustawodawczym jak i wykonawczym, którym jest Burmistrz.

Należy położyć duży nacisk na wzrost gospodarczy Gminy, dzięki któremu w przyszłości będziemy mogli korzystać my i nasze dzieci.

 

 

2. Co może Pan zrobić dla swojego okręgu wyborczego; co dla miasta Pniewy?

 

Okręg wyborczy, który ja reprezentuję został w dużej mierze zapomniany przez obecną władzę. Reprezentuję w dużej mierze tzw. „zabytkową część miasta” położoną blisko Rynku. Tutaj stawiam na poprawę bezpieczeństwa. Istotnym rozwiązaniem są chodniki – dają wiele do myślenia. Proszę przejść się chociażby tym na ul. Szkolnej, Ogrodowej, Kowalskiej (na niej sam mieszkam) są w stanie tragicznym. Osoby starsze które tam mieszkają mają duże trudności by nimi przejść. Osobiście brałem udział w rozmowie z reprezentantami naszego miasta i nic nie zrobiono. Czas to zmienić. Miasto potrzebuje inwestycji gospodarczych, dzięki którym będzie możliwy dalszy rozwój i powstaną nowe miejsca praca. W tej mierze chcę wspierać Burmistrza a dodam, że ten sam nurt reprezentuje nasz kandydat Pan Michał Chojara.

 

3. Czy sądzi Pan, że Pana wiek (jest Pan jednym z młodszych kandydatów na radnych w Wyborach 16.11.) jest atutem? Wielu wyborców postrzega, że młodzi energiczni, pełni zapału do pracy i świeżego spojrzenia kandydaci mogą wiele zdziałać dla społeczności…

 

Mój wiek czy jest atutem, to powinni ocenić wyborcy 16 listopada br. Osobiście uważam, że w Radzie są potrzebne osoby młode. Potrzebny jest wspomniany przez Panią zapał i nowe spojrzenie na politykę i rozwój w naszym Mieście. Pamiętać musimy, że decyzje i uchwały jakie podejmuje się na szczeblu gminnym w dużej mierze dotyczą przyszłości. Przyszłość – to ludzie młodzi.

 

4. Może Pan krótko przedstawić swoją sylwetkę oraz reprezentowany przez siebie program wyborczy?

 

Dla wielu pewnie jestem osobą znaną czy to z poprzednich miejsc pracy chociażby w Parafii św. Wawrzyńca czy w ośrodku szkolenia kierowców. W tym roku ukończyłem studia wyższe w zakresie administracji na Wydziale Prawa i Administracji WSPiA im. Mieszka I  w Poznaniu. To dzięki zdobytej tam wiedzy, chciałbym realizować program wyborczy Komitetu Tradycja i Nowoczesność. Sam program dotyczy poprawy bezpieczeństwa, wzrostu zaangażowania władzy w rozwój gospodarczy i kulturalny naszej Gminy. Ten szereg proponowanych przez nasz Komitet rozwiązań będzie przedstawiany na naszych spotkaniach wyborczych i debatach z wyborcami – dlatego nie chciałbym go streszczać. Jednocześnie już dziś zapraszam na takie spotkanie 12 listopada o godz. 19:00 do restauracji „Zacisze” by zapoznać się osobiście z nami i naszym programem. Szanowni Państwo 16 listopada – to dzień waszej decyzji. Liczymy na Państwa głosy.

 

 

Dziękuję za rozmowę

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES